Çocuklar Permakültürün İçinde Kursu- İstanbul

“Gezegenemizin geleceği, insanların ve doğal kaynakların kıymetinin bilinmemesinin ve istismar edilmesinin uzun vadedeki etkilerini düşünülmesi gerektiren bilinçteki değişime bağlıdır. Çocuklara, erken çocuklukta hem birbirlerine hem de doğal dünyaya karşı hassas, merhametli ve işbirlikçi bir ilişki geliştirmeleri için destek vermek, bu yeni bilincin oluşması adına önemli bir adımdır.” (s1, Alderslowe, Amus, Deshaies 2018).

Bu iki günlük kurs, Finlandiya’dan İtalya’ya, İskoçya’dan Romanya’ya uzanan iyi örnekler paylaşıldığı 3 yıllık Avrupa projesi “Çocuklar Permakültürün İçinde” nin bir ürünüdür. Bu süreçte kaynak taraması, iyi örnekler, kısa filmler ve “Çocuklar Permakültürün İçinde Rehberi: Eğitimde dünyanın gözetilmesi, insanı gözetilmesi ve adil paylaşım” / ‘Earth Care, People Care and Fair Share in Education: The Children in Permaculture Manual’ adlı kitabın yazılması gibi pek çok kaynak oluşturulmuştur.

Uluslararası geçerliliği olan kurs ileride Çocuklar Permakültürün İçinde Uygulayıcısı/ CIP Practioner olmak için ilk adım olup, 5 günlük kursun önkoşuludur.

Kursa katılım ücreti 1180 tl * olup sertifika, öğle yemeği ve ikramı içermektedir. *Ücrete KDV dahildir. Tek çekimli kredi kartı ile ödeme imkanı 15 Şubat’a kadar mevcuttur.

Bu kurs kimler içindir?

3-12 yaş çocuklarla çalışan eğitimciler, okul öncesi, ilkokul öğretmenleri, orman okulu liderleri, çocuklarla çalışan permakültür tasarımcıları, informal eğitimde çalışanlar (okul dışı kulüp liderleri, izciler) ve ebeveynler (doğal, çocuğun bakımını üstlenen/sorumlu veli veya büyükanne/büyükbaba olabilirsiniz)

Katılımcının 21 yaş ve üstü olması gerekmektedir.

Kursa katılan bir öğretmenin geri bildirimi:

“Katıldığım en iyi kurstu!”

Amaçlar:

Kursun amacı katılımcıların;

Kayıt için son başvuru tarihi 20 Şubat’tır.

Önkayıt Formu

İki kişiye %50 burs verilecektir. Burslarımız mesafeden ve maddi kısıtlamalardan dolayı İstanbul’a gelmekte zorlanan, öncelikle doğu, kuzeydoğu ve güneydoğudaki illerimizdeki öğretmenlerimize verilecektir.  Burs için son başvuru tarihi 3 Şubat'tır.

Burs Başvuru Formu

İstanbul dışından gelecek olan katılımcılar konaklama için Avcılar, Beyoğlu veya Şişli Öğretmenevi'ne başvurabilirler. Yer olmama durumunda kayıt yapanlara uygun otel de önerilecektir.

Kursun düzenlenmesinde Gel Oyna'ya desteğinden ve İstek Bilge Kağan İlkokulu’na evsahipliğinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz.

Eğitmen:

Helsinki, Finlandiya’da yaşayan Gaye Amus, okul öncesi ve sınıf dışı eğitim konusunda uzmanlaşmış çevre eğitmenidir. Okul öncesi kurumlarındaki 12 yıllık çalışma deneyiminin içinde Finlandiya’da orman anaokulu da bulunmaktadır. Doğada Öğreniyorum’un kurucusu olan Gaye Amus, sınıf dışı eğitim ve doğa pedagojisi üzerine eğitimler, danışmanlık ve konferanslarda sunumlar vererek çalışmalarını uluslararası olarak sürdürmektedir. Türkiye’de anaokullarda ve ilkokullardaki doğa hareketini orman anaokulları ve okulları liderleri eğitimlerini vererek başlatmıştır. Çocuklar Permakültürün İçinde projesini öncüsü ve ortak kurucularındandır. “Çocuklar Permakültürün İçinde Rehberi: Eğitimde dünyanın gözetilmesi, insanı gözetilmesi ve adil paylaşım” adlı kitabının ortak yazarlarındandır.

Doğada Öğreniyorum © 2013. Tüm Hakları Saklıdır.